Konteyner Teknik Özellikleri

Dış Duvarlar

Trapez baskı uygulanarak mukavemet verilmiş özel olarak imal edilmiş 0.80mm DKP sacdır. DKP sacdan elde edilen malzemelerin iki yüzü rapit esaslı endüstrüyel boya ile boyanarak uzun ömürlü olması sağlanır.

İç Duvarlar

Sacın iç kısmında 40 mm kalınlığında ısı ve ses izolasyonu için strafor kullanılır. İç duvar kaplaması için 12.5 cm pvc lambiri kullanılır.

Tavan Kaplaması

Tavan 12.5 cm PVC lambiri veya isteğe bağlı 8 mm kalınlığında suntalem ve alçıpan olabilir tavan arasına 80 mm kalınlığında cam yünü döşenir.

Taban Kaplaması

İmalatı yapılan çelik karkas üzerine 14 mm kalınlığında betopan (çimento esaslı yonga levha) vidalanır ve üzerine Pvc Mineflo kaplanır.Süpürgelik döşenerek şık bir görünüm kazanır. Zemini 200kg/m² yayılı yüke göre tasarlanmıştır.

Çatı Kaplaması

Trapez kesitli galvanizli sac ile kaplanır. Yağmur suları konteyner içindeki gizli yağmur oluklarından dışarı çıkar. Konteynerler kar yükü 80 kg/m², rüzgar yükü 5 km/saat olarak hesaplanmıştır.

Kapılar

Dış kapılar özel şekillendirilmiş 1.5 mm kalınlığında DKP sacdan imal edilir. İç kapılar ahşap kapıdandır. Dış kapı ölçüsü 80x195mm, iç kapı ölçüsü 2×75 mm’dir.

Pencereler

Tüm pencereler PVC tek cam olarak takılır. Pencere ölçüsü 100×120 cm olup,tuvalet penceresi 30×30 cm veya menfezdir.

Elektrik ve Sıhhi Tesisat

Tüm Elektrik tesisatı TSE Garantili olup gizli olarak sıva altı (sandviç panel sıvaüstü) yapılır. Uygun yerlere elektrik prizi, telefon prizi, aydınlatma tavanda ve kapı üstünde standart olarak mevcuttur.

İç Aksamlar

Mutfak eviyesi, duşteknesi,lavabo ve klozet yerleşim projesine göre yerleştirilir. Sıhhi tesisatlar PVC beyaz boru olup gizli (sandviç panel sıvaüstü)olarak döşenir.

Boya

Karkashaline gelmiş kontainer şasesi (DKP saclar dahil) üzerine rapit esaslı ndüstriyel astar daha sonra ise, renk seçeneğine göre üç kat rapit esaslı endüstriel boya ile boyanır.Boyama sistemi özel membranlı püskürtme boya cihazı ile yapılır.

PREFABRİK SİSTEMLER

Plan : Ön üretimli hafif prefabrike yapılar kullanım amacına göre genişlik ve uzunlukları 100-125 cm’nin katları olacak şekilde istenilen her türlü yerleşim planına uygulanabilir.Prefabrike yapılar 4 değişik panelin modülasyonundan meydana gelmektedir.Dolu duvar paneli,pencereli duvar paneli , vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125×250 cm Dış kapılı panel için ) 90 kg’dır. Panel ölçüleri 1000/1250*2500/3000 mm’dir.Ön üretimli hafif prefabrike binalar birden fazla kurulum ve demontaja uygun olacak şekilde dizayn edilmiştir. Tüm mimari dizaynlar ve mühendislik hesapları teknik personelimiz tarafından yapılmakta olup,SAP 2000,XSteel-Strucad,Autocad programları kullanılmaktadır.
 

Teknik Veriler : Tüm Statik hesaplar binanın kurulacağı yerin kar yükü,rüzgar yükü,deprem bilgileri,iklim şartları dikkate alınarak yapılmaktadır.Standart üretimlerde kar yükü 80 kg/m2,rüzgar yükü 102 km/saat, Etkin yer ivmesi katsayısı : Ao=0,40 (1.derece deprem bölgesi ) alınmaktadır.Üretimlerimiz 3.iklim bölgesi dikkate alınarak yapılmaktadır.

Temel : Firmamız tarafından verilecek beton planına (temel boyutları ) uygun beton dökülmelidir. Bina zemin betonuna çelik dübel veya ankrajlarla tesbit edilmektedir.Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin betonu hazırlanmalıdır.

Dış ve iç duvarlar : Yapı tiplerine göre iç ve dış duvar panelleri aşağıdaki şekilde üretilmektedir.

Grup 1) Fibercement (doğal lifli çimento) levha kaplamalı modüler yapılar;
 

Dış ve iç duvar panelleri

Grup 1-b) 6 cm Karkaslı Panel :8x1250x2500 mm ebatlarında
fibercement /Hekimboard Marka (Yanmaz, DIN 4102-2 A2 sınıfı) levhalar arasına 44 mm expanded polistren köpüğün (10-12 kg/m3), 20x44x1,2 mm kalınlığında kutu,C veya U profillerden oluşturulan çelik konstrüksiyon üzerine sac vidası ile tespit edilmesiyle 60 mm kalınlığında karkaslı paneller üretilmektedir.Duvar panellerinin ısı yalıtım değeri iç-dış sıvası yapılmış 52 cm kalınlığındaki tuğla duvarın (TS 4563) ısı yalıtım değerine eşittir.Duvar panellerinin ısı iletim katsayısı K:0,64 Kcal/m2hC’dir.

Teknik veriler ve iklim şartlarına göre duvar panelleri 60 mm kalınlıktan 340 mm kalınlığa kadar üretilebilmektedir.

İstenildiği taktirde fibercement levhalar ahşap desenli olarak,iç cephe ve tavandaki fibercementler lam kaplı olarak da kullanılabilir.

Grup 2) Bulonlu-elemanlı sistem modüler yapılar

Grup 2-a) Fırın boyalı galvaniz sac kaplamalı modüler yapılar (bulonlu-elemanlı sistem).

Dış Duvar Panelleri

Dış duvarların dış yüzeyine 1000x2500x0,75 mm ebatlarında 30 mm hadve derinlikli RAL 9002 elektrostatik toz boyalı galvaniz trapez sac ve iç yüzeyindeki lam kaplı 1000x2500x10 mm ebatlarında fibercement /HEKİMBOARD Marka (Yanmaz, DIN 4102-2 A2 sınıfı) levhanın 30x50x2 mm kalınlıklı kutu profil veya 50x50x1.5 mm C veya U karkasa sac vidaları ile tespit edilmesi ve arasına 60 mm expanded polistren köpüğün (10-12 kg/m3),kullanılması ile 100 mm kalınlıklı bulonlu tip dış duvar panelleri üretilmektedir.Trapez boşluklarında da aynı yalıtım malzemesinin kullanılması ile toplam yalıtım 90 mm olmaktadır.Isı köprüsü oluşturmamak için trapez sac ile kutu profil karkas arasına 15 mm’lik ahşap çıtalar monte edilmektedir.Dış duvar panellerinin ısı yalıtım değeri iç-dış sıvası yapılmış 68 cm kalınlığındaki tuğla duvarın (TS 4563) ısı yalıtım değerine eşittir.Dış duvar panellerinin ısı iletim katsayısı K:0,50 Kcal/m2hC’dir.

İç Duvar Panelleri

Üzeri lam kaplı 10x1000x2500 mm ebatlarında fibercement/HEKİMBOARD Marka (Yanmaz, DIN 4102-2 A2 sınıfı) levhalar arasına 50 mm expanded polistren köpüğün (10-12 kg/m3),30x50x2 mm kalınlığındaki çelik karkas üzerine sac vidası ile tespit edilmesiyle 70 mm kalınlığında bulonlu tip iç duvar panelleri üretilmektedir.İç duvar panellerinin ısı iletim katsayısı K:0,58 Kcal/m2hC’dir.
Grup 2-b) Fibercement (doğal lifli çimento ) levha kaplamalı bulonlu tip
modüler yapılar;

Dış ve İç Duvar Panelleri

10x1000x2500 mm ebatlarında fibercement /HEKİMBOARD Marka (Yanmaz, DIN 4102-2 A2 sınıfı) levhalar arasına 50 mm expanded polistren köpüğün (10-12 kg/m3), 30x50x2 mm kalınlıklı kutu profil veya 50x50x1.5 mm C veya U karkasa sac vidası ile tespit edilmesiyle 70 mm kalınlığında bulonlu tip duvar panelleri üretilmektedir. İç duvar yüzeyleri lam kaplıdır.Dış duvar panellerinin ısı yalıtım değeri iç-dış sıvası yapılmış 60 cm kalınlığındaki tuğla duvarın (TS 4563) ısı yalıtım değerine eşittir.Duvar panellerinin ısı iletim katsayısı K:0,56 Kcal/m2hC’dir.

İstenildiği taktirde fibercement levhalar ahşap desenli olarak ta kullanılabilir.
Grup 3) Çok katlı ve çok açıklıklı yerinde kaplamalı modüler yapılar,

DUVAR BİRLEŞİMLERİ

Grup 1) Rolformer makinesi ile çekilmiş galvaniz H profil
kullanılmaktadır. Paslanmayı önlemek için, dış duvarların dış yüzeyindeki H profillere PVC kapak takılmaktadır.
Grup 2) Cıvatalı birleşim elemanları, iki panel arasına dışta galvaniz

baskılı omega, içte PVC H profiller ile bağlanmaktadır.

TAŞIYICI SİSTEM

Grup 1′de Taşıyıcı sistem Rollforming makinesi ile çekilmiş H profil kolonlar ile kutu,C veya U profil çatı makaslarından oluşmaktadır. Çatı makasları,tüm taşıyıcı sistem ve birleşim elemanları galvaniz sactan oluşmaktadır. 

TAVAN KAPLAMASI

Grup 1 ‘de Tavan birleşimlerinde pas ve terlemeyi önlemek için metal takviyeli PVC H profil kullanılmaktadır.
Grup 2 ‘ de Tavan birleşimlerinde Elektrostatik RAL 9002 toz boyalı galvaniz T baskılı profiller kullanılmaktadır.
Tavan kaplaması olarak 6 mm fiber cement levha/HEKİMBOARD Marka
(Yanmaz,DIN 4102-2 A2 sınıfı) kullanılmaktadır.Terlemeyi önlemek için Grup 1′de tavanda 150×150 mm PVC menfez kullanılmaktadır.Tavan izolasyonu
80 mm kalınlığında cam yünü ile sağlanmaktadır.Tavan ısı iletim katsayısı K:0.38 Kcal/m2hC’dir. Tavan kaplamasında kullanılan fibercement levhalar lam kaplı olarak da kullanılabilir.

ÇATI KAPLAMASI

Grup 1 ‘de ahşap aşıklar üzerine 0.45 mm kalınlığında trapez kesitli galvaniz sac levhalar veya ondulin levhalar kaplanmaktadır.

20 cm saçak ve dere mevcuttur.Çatı kaplaması plastik contalı galvanizli çivilerle aşıklara tespit edilmektedir. Grup 2′de profil aşıklar üzerine 0.55 mm kalınlığında trapez kesitli galvaniz sac levhalar kaplanmaktadır.Çatı kaplaması plastik contalı matkap uçlu vidalarla profil aşıklara tespit edilmektedir.Grup 2′de 40 cm saçak mevcut olup,dere yoktur.

İsteğe bağlı olarak çatı kaplamasında poliüretan panel, boyalı galvaniz sac, bardolin, kiremit uygulaması yapılabilmektedir.